GENEL

En Yaygın 10 Peruk Hatası

1. Çok fazla dantel kesmek

Dantel ön peruklar doğal bir görünümü desteklemek için tasarlanmıştır, ancak yaygın bir dantel ön peruk hatası, çok fazla dantel kesmektir ve bu da peruğun çizgisini bozabilir. Önü dantelli bir peruk istiyorsanız ama danteli kendiniz kesmek konusunda kendinize güvenmiyorsanız, önceden kesilmiş dantel ön peruklara bir göz atın. Unutmayın – her zaman daha fazlasını kesebilirsiniz, ancak zaten çıkardığınızı geri alamazsınız! Önü dantelli peruğun nasıl takılacağı hakkında daha fazla bilgiyiblogumuzdaöğrenin.

2. Peruğu sabitlememek

Kimse peruğunun başından aşağı kaydığını hissetmek istemez, özellikle de yoğun ve verimli bir gün için evden yeni çıktıysanız. Sabah peruğunuzu takarken, başınıza yeterince sabitlendiğinden emin olun – kaymasını önlemek için bir yapıştırıcı kullanmanızı öneririz .

3. Yanlış boyutta peruk

Bu başlı başına bir korku hikayesi gibi – mükemmel renkte mükemmel peruğu buldunuz, tam istediğiniz gibi oldunuz, taktınız… ve size uymuyor. Kabus! Bu, peruk satın almadan önce kaçınmanız gereken bir peruk hatasıdır. Bizim göz atın peruk boyutu kılavuzunu kendi başını ölçmek için ipuçları için.

Bazı müşterilerin perukların farklı boyutlarda olduğunun farkında bile olmadığını gördük, bu nedenle ölçüm konusunda gerginseniz, her zaman gelip bizi ziyaret edebilirsiniz. Sadece denemek istediğiniz bazı stilleri seçin ve mükemmel uyumla ayrılmanızı sağlayalım.

4. Peruk için yanlış ürün türleri kullanmak

En yaygın peruk hataları söz konusu olduğunda, sıklıkla karşılaştığımız hatalardan biri, sahip olduğunuz peruk için yanlış türde peruk bakım ürünü kullanmaktır. Kolay bir hata olabilir, bu nedenle peruğunuzda kullandığınız ürünleri iki kez kontrol etmeniz önemlidir.

Eğer bir varsa insan saçı peruk , ürünleri kullanmayın sentetik peruk (ve tersi). Web sitemizdeki ürünler açıkça etiketlenmiştir, böylece hangi peruklar için uygun olduklarını bilirsiniz.

5. Peruk bandını yanlış kullanmak

Peruk bandı , peruğunuz için ekstra güvenlik sağlamak için harika bir araçtır, yerinde kalmasını sağlar ve endişelenmenize gerek kalmaz. Tipik olarak, çok fazla kullanmadığınız sürece peruk bandı oldukça uzun süre dayanmalıdır.

Çok fazla peruk bandı kullanmak veya doğru türde peruk bandı kullanmamak rahatsız edici bir peruk hatası olabilir veya hoş olmayan kalıntılar bırakabilir. Tüm peruk bakım ürünlerimiz gibi, peruk bandı serimiz de yüksek kalitelidir ve farklı kullanımlar için açık bir şekilde etiketlenmiştir, ister gizli nokta bandına ister uzun süreli kullanım için ekstra güçlü tutuşa ihtiyacınız olsun.

Peruk bandını nasıl kullanacağınızı önceki blogumuzdan öğrenin !

6. Doğal saçı ihmal etmek

Perukunuzun altında doğal saçlarınız varsa, özellikle bu saçlar zayıfsa veya inceliyorsa, ona da bakmanız zorunludur. Bunu yapmak, görünümünüzü değiştirmek için veya geçici bir önlem olarak peruk takıyorsanız, geçici saç dökülmesi (örneğin hamilelik veya ciddi stres sonrası) yaşadıysanız, kalıcı bir hasar alma riskine girmeyeceğiniz anlamına gelir.

Geceleri peruğunuzu çıkarmak, saçınızı yıkamak ve gerektiğinde nemlendirmek de dahil olmak üzere adımlar kolaydır. Bir önceki blog yazımızda saçınızı peruk altında korumaya yönelik tam kılavuzumuza bakın .

7. Kurutmak

Bu, onu her gördüğümüzde bizi korkutan peruk hatalarından biri. Sentetik veya insan saçı olsun, peruklar havluyla kurulamak için tasarlanmamıştır – bu, saç tellerinde kalıcı hasara neden olabilir.

Bunun yerine, peruğunuzu veya saç parçanızı yıkadıktan sonra , iki kat havlu arasına yerleştirin ve fazla suyu çıkarmak için hafifçe bastırın. Bunu yaptıktan sonra bir peruk standına yerleştirin ve doğrudan güneş ışığından kurumaya bırakın. işte!

8. Kendiniz kesmek

Cazip olduğunu biliyoruz. Makas tam orada ve birkaç santimetre çıkarmaktan zarar gelmez, değil mi? yapma! Kendi saçınızı kesmeye çok aşina değilseniz , makastan uzak durmanızı ve bir profesyonel çağırmanızı öneririz .

Bu, gördüğümüz en yaygın peruk hatalarından biridir. Peruk saçı tekrar büyümez ve daha sonra düzeltemeyeceğiniz bir hata yapmak kolaydır. Biraz araştırma yapın ve mükemmel bir sonuçtan emin olmak için peruğunuzu kesme konusunda bir kuaförle konuşun!

9. Isıyı Kullanmak

Merak etme; Peruklarda ısı kullanımına genel bir yasak koymuyoruz! Isı faydalı olabilir, ancak akılda tutulması gereken birkaç şey var. İnsan saçı veya ısıya dayanıklı bir peruğunuz olduğundan emin olun , düşük bir sıcaklık kullanın ve dikkatli olun. Bir önceki blog yazımızda peruğunuzda ısı kullanma hakkında daha fazla bilgi edinin .

10. Peruğu çok ileriye oturtmak

İnsanlar bize peruklarını nasıl daha doğal göstereceklerini sorduklarında , en yaygın sorunlardan biri peruğunu başlarına biraz fazla öne yerleştirmeleridir. Yüzünüzün oranlarının aynı hizada olduğundan emin olmak için peruğunuzun tam olarak saç çizginize oturduğundan emin olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.