GENEL

Saç Kaynak-Mikro Kaynak Merkezi-Peruk Satın Al

Saç Kaynak-Mikro Kaynak Merkezi- Peruk Satın Al 

 

Kadınların Kurtarıcısı “Saç Kaynak” İşlemi

 

           Saç kaynak işlemi, birçok kadın tarafından kurtarıcı bir işlem olarak değerlendirilmektedir. Saçlarını kısa kestiren kadınlar, uzamasını beklemeden bazı günlerde tekrar uzun saçlara sahip olmak isterler. Bunun için saç kaynağı yaptırmayı tercih ederler. Ayrıca seyrek saçları olan veya olduğundan daha dolgun saçlara sahip olmak isteyen kadınlar tarafından tercih edilen bu uygulamanın birçok tekniği bulunmaktadır. Kullanılan tekniğe göre kullanım süresi ve kullanım şekilleri değişmektedir. Aynı zamanda kaynak uygulamasını yapan kişinin uzmanlığı ve kullandığı malzemenin kalitesi de kaynağın kullanım süresini etkileyen diğer faktörlerdir.

 

 Saç Kaynak Çeşitleri Nelerdir?

 

           Saç kaynak işlemi konusunda birçok yöntem kullanılmaktadır. Teknoloji ile beraber işlemlerin başarısı da doğru orantılı olarak gelişmektedir. Alanında uzman kişiler tarafından hijyenik şartlarda çalışılması oldukça önemlidir. Ayrıca kullanılan malzemenin kalitesi ve kişinin cildi ile uyumlu olup olmadığına da dikkat edilmesi de gereken bir diğer önemli kuraldır. Kaynak çeşitleri kullanılan malzeme ve uygulama tekniğine farklı şekilde adlandırılırlar.

 

Silikon Kaynak: Bu kaynak türünde saç için özel üretilen bir tür silikon malzeme kullanılmaktadır. Uygulama yapılırken saç uçları saç derisine yarım santimetre mesafe bırakılarak yapıştırılır.

 

Halkalı Kaynak: Saç kaynakları arasında en çok bilinen ve en yaygın uygulaması olan saç kaynak yöntemidir. Oldukça pratik bir yöntem olan halkalı kaynak yöntemi halk arasında boncuk kaynak olarak adlandırılır.

 

Poliüreten Kaynak: Poliüreten kaynak yöntemi oldukça hızlı bir uygulama yöntemidir. Diğer yöntemlerdeki gibi az değil geniş tutamlar halinde uygulanır. Ancak diğer yöntemlere göre kullanım süresi daha kısadır.

 

Keratin Kaynak: Adından da anlaşılacağı üzere keratin içerdiğinden saç yapısı açısından tercih edilecek en sağlıklı yöntemdir. Oldukça kullanışlı olan bu kaynak türü en çok tercih edilen ve önerilen bir kaynak yöntemidir.

 

Tres Kaynak: Kısa süreli kullanılan bu yöntem saç diplerine uygulanan örgülere saç tutamlarının eklenmesiyle elde edilmektedir.

 

 Saç Kaynak İşlemi Yaptırılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

           Saç kaynak işlemi yaptırılmadan önce bir saç bakım uzmanından tavsiye alınması gerekir. Kişinin saçlarının kaynak işlemi için uygun olup olmadığı öğrenilir. Daha sonra yaygın yöntemlerden hangisinin tercih edileceğine karar verilir. Saç kaynakları, saç diplerinden 1 santimetre bırakılarak uygulanmalıdır. Saçların uzaması ile birlikte uygulama kökleri değişeceğinden bu süre iyi takip edilmelidir. Saçların uzama hızına ve kaynakların kalıcılık süresine göre işlem takip edilerek uygulama tekrarlanır.

Saç Kaynak – Mikro Kaynak Merkezi- Peruk Satın al , postiş fiyatları

Saç Kaynak- Mikro Kaynak Merkezi – Peruk satın al, boncuk kaynak saç

Saç Kaynak-Mikro Kaynak Merkezi-Peruk Satın Al

Saç Kaynak-Mikro Kaynak Merkezi-Peruk Satın Al

Saç Kaynak-Mikro Kaynak Merkezi-Peruk Satın Al

Saç Kaynak-Mikro Kaynak Merkezi-Peruk Satın Al

Saç Kaynak-Mikro Kaynak Merkezi-Peruk Satın Al

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.